Projekt Verebro je vícejazyčná stránka s citáty, aforismy, maximy, vtipnými sentencemi a jinými krátkými texty, které mají společnou vlastnost – stojí za to se nad nimi zamyslet nebo pousmát.


Verebro se podobá stovkám jiných stránek, ale odlišuje se svým cílem, kterým je poskytovat texty napříč několika jazyky. V každém světovém jazyce najdeme totiž osobnosti, jejichž myšlenky a výroky jsou známy v daném jazyce a naopak v ostatních jazycích se běžně nevyskytují, možná že ani nikdy nebyly přeloženy do jiných jazyků.


Pro Verebro jsem čerpal z knižních i jiných zdrojů tak, aby už při otevření dané jazykové verze byli zastoupeni významní autoři od nejstarších dob až po současnost.


Po technické stránce je Verebro co nejjednodušeji koncipovaným nástrojem k hledání zajímavých myšlenek, co možná nejsnáze ovladatelný a přehledný zdroj, který se Vám přizpůsobí, když se připojíte jednou telefonem z vlaku nebo jindy ze svého stolního počítače.


Budu rád, když se Vám Verebro bude líbit! Projekt můžete podpořit tím, že ho budete navštěvovat a používat, že o něm dáte vědět svým přátelům a také tím, že se občas podíváte přes reklamní odkaz na stránky našich sponzorů nebo Verebro podpoříte přes PayPal. Velmi rád pro vás budu hledat a připravovat další zajímavé myšlenky. Chcete-li, můžete mi napsat přes příslušný kontaktní formulář.


Jaromír